Skup filtrów cząsteczek stałych - DPF i FAP

Filtr znajduje się w układzie wydechowym pojazdu i towarzyszy pracy katalizatora. Jest zbudowany jak plaster miodu o dużym polu ścianek, na których osiadają cząstki sadzy. Może być wytworzony z metalu lub materiałów ceramicznych. Jego wysoka wydajność bardzo pozytywnie wpływa na ochronę środowiska.

Skontaktuj się z nami

DFP jest najczęściej stosowany w samochodach niemieckich. Wykorzystują go takie marki jak Volkswagen, BMW, Skoda, Audi czy Toyota. W suchym filtrze na ściankach znajdują się cząsteczki tlenku glinu, ceru i platyny, które utleniają zawarte w spalinach trujące substancje. DPF nazywany jest systemem regeneracji pasywnej.

Skontaktuj się z nami

Filtry FAP

Filtry FAP są stosowane głównie przez koncerny francuskie – Citroen, Peugeot, Renault, a także Nissan. Działanie mokrych filtrów wymaga użycia płynu katalicznego. Ten dodatek do paliwa powoduje neutralizowanie sadzy w niższych temperaturach niż w przypadku DFP. W wyniku tego działania następuje wypalenie filtra i zamiana sadzy w popiół.

Skontaktuj się z nami
filtr fap

Regeneracja z wykorzystaniem mokrych filtrów nazywana jest aktywną. Inicjuje ją sterownik silnika, który rozpoznaje stopień napełnienia filtra. W układzie FAP konieczne jest zastosowanie odpowiednio opracowane dodatki do paliwa, które są dozowane przy użyciu komputera. Zapchane filtry wymagają czyszczenia, a z czasem wymiany na nowe.

Skontaktuj się z nami

Skup i oferta

Skup filtrów cząsteczek stałych - DPF i FAP Przedmiotem zainteresowania naszej firmy jest również skup filtrów cząstek stałych. Są one dodatkowym elementem zatrzymującym emisję szkodliwych substancji do środowiska i wspomagają pracę katalizatorów. Ich działanie polega na wyłapywaniu ze spalin cząsteczek węgla, ich gromadzenia i sukcesywnego dopalania.

Skasowano: Najogólniej filtry dzielą się na suche i mokre. Pierwsze nazywane są w skrócie DPF (diesel particulate filter), a drugie FAP (filtre à particules) i są stosowane przez różne grupy koncernów samochodowych. Ich zastosowanie zainicjowała kolejna z europejskich norm emisji spalin. Z obserwacji wynika, że filtry typu FAP zużywają się szybciej niż DFP.

Skontaktuj się z nami
katalizator
katalizator samochodowy

SKUP KATALIZATORÓW

Cena filtra cząsteczek stałych

Nasa firma posiada długoletni staż, który pozwala szybko i przejrzyście wyceniać dostarczany nam materiał. Promujemy działania proekologiczne, które będą korzystne zarówno dla nas i naszych kontrahentów, jak i dla środowiska naturalnego. Zachęcamy do kontaktu oraz przystąpienia do naszego programu partnerskiego.

Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z nami

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez CATALYST RECYCLING MICHAŁ GÓRNY, 66-300 Międzyrzecz, ul.Konstytucji 3-go Maja 59A/6, NIP 9691549301, REGON 081241953 moich danych osobowych podanych w powyżej zamieszczonym formularzu kontaktowym, w celu uzyskania odpowiedzi w sprawie wskazanej przeze mnie w formularzu kontaktowym, w tym na przesłanie informacji na podany adres poczty elektronicznej lub jeśli podano numer telefonu na przekazanie informacji telefonicznie na wskazany numer telefonu.

  KONTAKT

  Napisz do nas

  Interesuje Cię skup, recykling lub sprzedaż
  katalizatorów? A może nasz program partnerski?
  Porozmawiajmy o współpracy.

  +48 607 778 565

  catalyst-recycling@protonmail.com

  Nowa Niedrzwica 9, 66-340 Przytoczna