Zapchany katalizator - wskazówki

Categories: Informacje
No Comments

Reaktory katalityczne (powszechnie znane jako katalizatory) z reguły wytrzymują przebieg około 200 tysięcy kilometrów, ale pierwsze problemy pojawiają się już wcześniej, ponieważ stopniowo traci on swoje właściwości. Katalizatorowi zdecydowanie nie służą nagłe skoki temperatur, jak również problemy ze składem mieszanki spalin (w szczególności dotyczy to aut z niepoprawnie ustawioną instalacją LPG).

Jakie są objawy zatkania katalizatora?

W przypadku, gdy spada drożność tego elementu, na początku na desce rozdzielczej pojawi się kontrolka silnika, sygnalizująca błędy z układem spalin. Inne objawy niedrożnego katalizatora to:

  • utrata mocy
  • szarpanie w trakcie przyspieszania
  •  znaczny wzrost zużycia paliwa.

Jak przeczyścić katalizator

Wraz z kolejnymi kilometrami naturalnie dochodzi do zatkania się dysz katalizatora, co powoduje spadek jego skuteczności. Element w takim stanie nie nadaje się już do dalszej eksploatacji – szkoda czasu na zabiegi czyszczenia czy regeneracji! Katalizator w Twoim aucie uległ zatkaniu? Oddaj go do skupu katalizatorów! Dzięki temu zyskasz nawet kilkaset złotych na zakup zupełnie nowej części do swojego samochodu!