Co daje wycięcie katalizatora?

Categories: Informacje
No Comments

Podobnie jak każda inna część eksploatacyjna w Twoim aucie, tak i katalizator po jakimś czasie straci swoje parametry. Zużywając się, coraz gorzej oczyszcza spaliny, co powoduje różnego rodzaju problemy z samochodem, jak choćby przechodzenie w tryb awaryjny czy kłopoty z rozwijaniem mocy w pełnym zakresie. W takim wypadku nie pozostaje nic innego jak usunięcie tego elementu.

Warto pamiętać, że wycięcie katalizatora jest działaniem niezgodnym z prawem! Brak katalizatora w samochodzie który fabrycznie wyposażony był w taki element jest nie tylko podstawą do negatywnego wyniku podczas corocznego przeglądu technicznego, ale także do zabrania dowodu rejestracyjnego przez Policję! Zaletą wycięcia katalizatora jest jednak cena jaką można za niego uzyskać. Usuwając stary katalizator otrzymasz nawet kilkaset złotych (w zależności od modelu samochodu).

Czy wycięcie katalizatora zwiększa moc?

Chcesz pozbyć się uszkodzonego katalizatora ponieważ liczysz na lepsze parametry samochodu po takim zabiegu? Musimy Cię zmartwić – usunięcie katalizatora ma bardzo niewielki wpływ na moc silnika. Rzeczywisty wzrost mocy to najwyżej 1-2 konie mechaniczne – w codziennej eksploatacji raczej tego nie odczujesz!